Nedan ser du kontaktuppgifter till några av oss som arbetar på Fogdaröd. Om du är osäker på vem just du ska kontakta, så går det bra att använda vårt kontaktformulär eller att ringa till vår växel.

Telefonummer till enheterna finner du under respektive verksamhetsområde.

Så hittar du hit länk till karta (öppnas i nytt fönster).

Fogdaröd omsorg, vård & utbildning
Norra Fogdarödsvägen 8
243 93 Höör

Tel växel 0413-55 97 00

Fax 0413-55 97 00

E-post info@fogdarod.se

Kontaktpersoner

VD
Maria Nilsson
Tele: 0413-55 97 06
Mobil: 072-564 39 09
maria.nilsson@fogdarod.se

HR och Servicechef
Ann-Christin Hettinger
Tele: 0413-55 97 14
Mobil: 070-574 59 07
Ann-Christin.Hettinger@fogdarod.se

Ekonomi, Fastighet och IT-chef
Johan Karevik
Mobil: 070-723 91 85
johan.karevik@fogdarod.se

Kvalitetscontroller 
Pernilla Åkesson
Mobil:072 246 31 03
pernilla.akesson@fogdarod.se

Områdeschef Omsorg och Daglig verksamhet
Jessika Holmqvist
Tele: 0413-55 97 48
Mobil: 070-650 96 98
jessika.holmqvist@fogdarod.se

Områdeschef Vård
Anneli Mattsson
Mobil: 076-792 78 42
anneli.mattsson@fogdarod.se

Områdeschef/rektor, Möllebacksskolan och Länsmansgården
Jan Stenblom
Mobil: 0708- 72 42 54
Jan.Stenblom@fogdarod.se

Områdeschef/rektor Karolinaskolan
Åse Ljungdahl
Tele: 0413-55 97 43
Mobil: 072-246 78 87
Ase.ljungdahl@fogdarod.se

Områdeschef HVB Gästgården
Damir Babic
Mobil: 073-848 91 15
Damir.babic@fogdarod.se

Föreståndare Länsmansgårdens Skolveckohem
Erika Ericsson
Tele: 0418 724 24
Mobil: 0708-72 42 50
erika.ericsson@fogdarod.se

Lönehandläggare
Jessica Hallberg
Tele: 0413 55 97 09
Jessica.hallberg@fogdarod.se

Bokning Konferens/Lokaler
Sandy Liedholm
Mobil: 076-114 97 45
sandy.liedholm@fogdarod.se

Fastighetsavdelningen
Lars Persson
Tele: 0413 55 97 19
Mobil: 070 560 39 73
lars.persson@fogdarod.se

Gästgårdens kök
Ina Troedsson
Fredrik Norlin
Tel: 0413-55 98 10
koket@fogdarod.se