Nedan ser du kontaktuppgifter till några av oss som arbetar på Fogdaröd. Om du är osäker på vem just du ska kontakta, så går det bra att använda vårt kontaktformulär eller att ringa till vår växel.

Telefonummer till enheterna finner du under respektive verksamhetsområde.

Så hittar du hit länk till karta (öppnas i nytt fönster).

Fogdaröd omsorg, vård & utbildning
Norra Fogdarödsvägen 8
243 93 Höör

Tel växel 0413-55 97 00, Fax 0413-55 97 01
E-post info@fogdarod.se

Kontaktpersoner

VD
Maria Nilsson
Tele: 0413-55 97 06
Mobil: 072-564 39 09
maria.nilsson@fogdarod.se

Områdeschef HVB Gästgården
Damir Babic
Mobil: 073-848 91 15
Damir.babic@fogdarod.se

Områdeschef Omsorg och Daglig verksamhet
Magdalena Jerre Andersson
Tele: 0413-55 97 45
Mobil: 072-702 32 35
Magdalena.Jerre@fogdarod.se

Lönehandläggare
Jessica Hallberg
Tele: 0413 55 97 09
Jessica.hallberg@fogdarod.se

HR och Servicechef
Ann-Christin Hettinger
Tele: 0413-55 97 14
Mobil: 070-574 59 07
Ann-Christin.Hettinger@fogdarod.se

Föreståndare Länsmansgårdens Skolveckohem
Erika Ericsson
Tele: 0418 724 24
Mobil: 0708-72 42 50
erika.ericsson@fogdarod.se

Ekonomichef
Erik Caster
Tele: 0413-55 97 05
Mobil: 070-546 41 57
Erik.Caster@fogdarod.se

Områdeschef/rektor, Möllebacksskolan och Länsmansgården
Jan Stenblom
Mobil: 0708- 72 42 54
Jan.Stenblom@fogdarod.se

Fastighetsavdelningen
Lars Persson
Tele: 0413 55 97 19
Mobil: 070 560 39 73
lars.persson@fogdarod.se

Områdeschef/rektor Karolinaskolan
Åse Ljungdahl
Tele: 0413-55 97 43
Mobil: 072-246 78 87
Ase.ljungdahl@fogdarod.se

Områdeschef Vård
Cecilia Mårtensson
Tele: 0413-55 97 42
Mobil: 072-246 80 60
cecilia.martensson@fogdarod.se

Kvalitetscontroller 
Pernilla Åkesson
Mobil:072 246 31 03
pernilla.akesson@fogdarod.se